Fotorelacja

25 lipca 2023 r. odbyło się drugie spotkanie Ogólnopolskiego Forum Administracji Dróg Publicznych pod hasłem „Kruszywa i materiały w inwestycjach samorządowych”. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli samorządów, specjalistów z dziedziny budownictwa drogowego, przedstawicieli firm kruszywowych oraz ekspertów branżowych. Łącznie na wydarzenie zarejestrowało się blisko 300 os.

I część spotkania
Jako pierwsza wystąpiła Agata Stempkowska z AGH Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, która zaprezentowała wybrane właściwości kruszyw w zastosowaniu do betonowych i asfaltowych nawierzchni drogowych. Następnie dr inż. Przemysław Buczyński z Politechniki Świętokrzyskiej omówił temat dotyczący podbudów recyklowanych z asfaltem spienionym – technologii wpływającej na zwiększenie i trwałość infrastruktury drogowej.

II część spotkania
W części drugiej wydarzenia referat pt. „Zamawianie kruszyw, transport i usuwanie odpadów z dedykowaną platformą i aplikacją Schüttflix” wygłosili Michał Szkudlarek, Dyrektor Zarządzający Schüttflix Polska oraz Przemysław Wyrzykowski, Dyrektor ds. Rozwoju Sieci Schüttflix Polska. Na zakończenie Hubert Schwarz (Kancelaria Prawnicza Amadeus) omówił zagadnienie destruktu jako kruszywa.

Partnerzy wydarzenia
Partnerami wydarzenia były firmy: FerroCarbo, KOSD Wrocław, Kopalnie Porfiru i Diabazu oraz firma Schüttflix Polska.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Konwent Dyrektorów Zarządców Dróg Wojewódzkich, Krajowa Rada Zarządców Dróg Powiatowych oraz Polski Związek Producentów Kruszyw.
Wszystkim partnerom dziękujemy za zaangażowanie oraz wsparcie merytoryczne.

Podsumowanie
Eksperci podkreślali rolę jakościowych kruszyw w zapewnieniu trwałości i bezpieczeństwa dróg oraz wpływu na wydajność i koszty inwestycji. Ważnym tematem poruszanym na forum były również zagadnienia związane z ekologicznym podejściem do dostarczania kruszyw. Zaprezentowano innowacyjne rozwiązania, które minimalizują negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Podsumowując, Ogólnopolskie Forum Administracji Dróg Publicznych – Kruszywa i materiały w inwestycjach samorządowych było znakomitą okazją do zintegrowania środowiska budownictwa drogowego, wymiany doświadczeń oraz omówienia kluczowych kwestii związanych z wyborem i zastosowaniem kruszyw i materiałów w inwestycjach samorządowych. Forum przyczyniło się do podniesienia świadomości na temat ekologicznego podejścia do dostarczania kruszyw oraz zachęciło do dalszych badań i innowacji w branży.

Materiały video

PATRONAT HONOROWY

Konwent Dyrektorów Zarządów Dróg Wojewódzkich Krajowa Rada Zarządów Dróg Powiatowych Polski Związek Producentów Kruszyw

ZAMÓWNewsletter